Kurullar Organizasyon Masası

Site yönetimleri sektörize edilemez, çünkü mevzuatlar bütünüdür.

Bu mevzuatların temeli olan sitelerin yönetimini 14.11.2007 tarihli ve 5711 sayılı kanunla “Toplu Yapılara İlişkin Özel Hükümler”  özel bir bölümle 634 sayılı Kat mülkiyeti Kanununda yerini almıştır, bu bölümün kanunun diğer maddeleri ile ilgisi de yine bu bölüm içinde işlenmiştir.

Sonuçta siteler de KMK’ya tabi tüm kat mülkiyetleri gibi, maliklerce yönetilir. Malik sayısın çokluğu, karar alabilme sayılarındaki netlik ve oranlar dolayısıyla, toplu yapıların yönetiminde klasik anlamda temsilcilik sitemine geçilmiştir. Sitedeki bloklardan, blok maliklerince temsilciler-yöneticiler seçilmekte, varsa sitenin içinde bulunduğu parsel veya parseller, ada veya adalara göre bu alanlar da blok temsilcilerince seçilen, temsilciler üzerinden tanımlı, tek yönetim planı olan sitenin yönetim ve denetim kurulları oluşmakta ve bu kurullar yetkilerince mevzuatlar dahilinde yönetimi yerine getirmektedir.

Masamız , başta yukarıdaki gerekçeler olmak üzere; yönetimlerde kurulların oluşma sağlığı ve önemi dolayısı ile tüm mevzuatı ve saha tecrübelerini  güncel olarak takip etmektedir. Bu konuda zamanla oluşan SSS (Sıkça Sorulan Sorular) çalışması yapmış ve üyelerimize ücretsiz, aidata dahil olarak AR-GE ve EĞİTİM BÜROSU üzerinden günlük-haftalık-aylık eğitim notu-makale-duyuru ile ulaştırmaktadır.

Bu ücretsiz hizmetlerin yanında; fiziki-ziyaretli bilgi-belge-danışmanlık-süreli-sürekli hizmetler özel talep olduğundan ücretlidir, bu tip özel talepler için yine masalarımız  iletişim formu üzerinden bilgi alınabilir. Masa İletişim formu üzerinden gelen taleplere azami 48 saat içinde ön-asıl cevap verilmektedir. Platform üyesi olmayan  ziyaretçilerimiz  site iletişim linki üzerinden Genel Sekreterlikle iletişime geçebilir.

ÜCRETLİ HİZMETLERİMİZ: Bu tip hizmetler, tüm talep edenlere EK sözleşme  ve platform üyelerimize % 10 indirimle ayrıcalıkla uzun süredir çözüm ortağımız olan hukuk büroları üzerinden, platform yönlendirmesi ve referansı ile verilmektedir.

  • Siteye özel kurullar oluşumu ve seçimler süreci kitapçığının hazırlanması (2700 +KDV)
  • Sitenin seçim sürecine  danışman olarak dahil olunması (7500 + KDV)